דלתות מעוצבות לבית המגורים

ההתייחסות אל בית המגורים בתור "מבצר" או "מקלט" היא לא קלישאה עייפה. הרחק משאון הרחוב, העיניים הבוחנות ולחצי מקום העבודה- ביתנו הוא המעוז האחרון בו איננו נדרשים לספק תשובות ואנו מסוגלים להתנועע במרחב בטבעיות. כאחד שכזה, יש לנו החופש לעצב את ביתנו כטוב בעינינו, כך שיביא לידי ביטוי את אישיותינו וישקף את טעמנו האישי.

לצבעים ולמרקמים בהם אנו רוצים להקיף את עצמנו בשעת מנוחה השפעה אדירה על שלוות הנפש וביסוס תחושת העצמיות בבית. כרית נוי או נר ריחני אמנם מספקים מילוט קטן אל השקט שבפנים, אך דווקא לאלמנטים העיצוביים הבולטים- כמו דלתות פנים, יש אמירה והשפעה גדולות יותר.

דלתות מעוצבות יכולות להיות נקודת מיקוד בחדר- סביב צבען ותכונותיהן מעוצב החלל כולו, או שביכולתן להשתלב ברקע מבלי להתבלט, כך שדגשים יושמו על פריטי נוי אחרים. כך או כך יש להקדיש תשומת לב מירבית לבחירתן, שכן הן יחזיקו מעמד שנים ארוכות ויעניקו לבית את אופיו.

דלתות מעוצבות בבית המשפחה

בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר משפחות ישראליות שבוחרות להתנער מגישת העיצוב המסורתית שאפיינה את דור ההורים ודגלה בפרקטיקה ושמירה על קווים אחידים ורשמיים. מאחר שאורח החיים משפיע על הבית ולהיפך- רבים מרשים לעצמם להשתולל, להתנסות ולצאת את גבולות המקובל על-ידי בחירה בדלתות צבע ססגוניות, למראה צעיר ורענן.

הצבעים העזים אינם עוד שמורים לגבולות דלת המקרר, שמציגה בגאווה את ציורי הילדים מהגן- גם דלתות מעוצבות יכולות להעיד על הימצאותם של קטנטנים בבית. בנוסף, ילדים ובני נוער בכל הגילאים ישמחו לבחור לעצמם דלת לחדר בצבע האהוב עליהם. שילובם בהחלטה תוסיף לתחושת הערך העצמי כשירגישו שהם לוקחים חלק פעיל בתהליך עיצוב הדלתות וניתן להם קול- ילדים אוהבים לגור בבית שעזרו להטביע בו חותם.

הם יוכלו להיות גאים בבחירתם בדלת שמייצגת אותם, ושבמקום לחצוץ בינם לבין שאר חברי המשפחה- תהיה דווקא עדות לקרבה ולעצמאות.

דלתות פנים בצבע

מי שמעדיף קו עיצובי נקי ופשוט יותר, ישמח גם כן להתנסות בזריקות צבע דווקא על גבי דלתות הפנים בבית.

כדי להדגיש עיצוב בצבעים בהירים ורכים כמו לבן או אפור, מומלץ להשתמש באלמנט עיצובי אחד בצבע עז. האלמנט הזה יכול להיות קיר צבוע, שטיח בולט או נברשת מיוחדת, אבל דווקא דלתות עץ צבועות מייצרות אמירה נועזת, מודרנית, בוטה ונטולת עכבות. שמירה על צבעים ורהיטים נייטרלים תדגיש קיומה של דלת אדומה, למשל, ותיצור מראה מתוחכם ומתמצא.

אין ספק שדלתות מעוצבות בבית מעידות על השוכנים בתוכו. שילובי הצבע - בין אם הם חושפים את מאווי ליבם של הקטנטנים או מחמיאים לעיצוב מודרני קיים – מוסיפים חיים ועניין.
את דלתות הצבע של "דלתות חמדיה" ניתן לצבוע בכל אחד מהצבעים שבמניפת הגוונים של החברות המוכרות, כדי שתמיד תרגישו חופשיים במבצר הפרטי- הבית.

כתבות
*6124 צרו איתנו  קשר