גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

כתבות

דלתות פנים לבית

דלתות פנים לבית אינן רק אמצעי חציצה בין חדרים, אלא בעלות תפקיד של ממש. בחירה בדלת הנכונה יכולה להיות כל ההבדל בין מגורים נעימים ויחסים תקינים בין בני משפחה לבין מגורים בסביבה מתפשרת, עצבנית ונוטה לחיכוכים.

 

גישות חדשות לעיצוב דלתות פנים

בעבר, רבים נטו שלא לייחס חשיבות לתהליך בחירת דלתות פנים, אך מנהג זה הולך ונעלם בגישות עיצוב מודרניות. כיום, מעצבים ואדריכלים יודעים שדלתות פנים מעוצבות ומותאמות אישית הן עדות לטעמו הפרטי של בעל הבית ומקנות לנכס יחודיות. כמו כן, בחירה של דלתות פנים בהתאמה אישית יכולה להעלות את ערך הנכס, ולשמור על צביונו לאורך שנים.

דלתות פנים במבנים לקראת שיפוץ

המילה "שיפוץ" טומנת בחובה התרגשות וחשש כאחד, אך דלתות הפנים של חמדיה כאן כדי לעזור.
השיפוץ הוא הזדמנות נהדרת להעלות את ערך הבית או הדירה ולשדרג את המראה הכללי. החלפה של דלתות הפנים בדלתות חדשות משווה לנכס מראה נקי ואלגנטי. אם מדובר בשיפוץ לצורך מכירת הנכס- בחירה מושכלת אף מטה את הכף עבור רבים מהקונים הפוטנציאלים.

דלתות מעוצבות לבית המגורים

ההתייחסות אל בית המגורים בתור "מבצר" או "מקלט" היא לא קלישאה עייפה. הרחק משאון הרחוב, העיניים הבוחנות ולחצי מקום העבודה- ביתנו הוא המעוז האחרון בו איננו נדרשים לספק תשובות ואנו מסוגלים להתנועע במרחב בטבעיות. כאחד שכזה, יש לנו החופש לעצב את ביתנו כטוב בעינינו, כך שיביא לידי ביטוי את אישיותינו וישקף את טעמנו האישי.

אלמנטים עיצוביים בדלתות פנים

מקובל לחשוב על דלת הפנים בתור כלי שמטרתו לחצוץ בין השוהים בחדר לבין החולפים במסדרון או בחדר ההמתנה. במצב סגור, דלתות פנים מסתירות, מעניקות פרטיות ומשמשות לבידוד מפגעי רעש חיצוני.
למרות זאת, לשימוש בדלתות פנים אטומות יש חסרונות. אלה באים לידי ביטוי כשרוצים לדעת אם חדר ספציפי פנוי וריק מאנשים או לחלופין נמצא בשימוש.

שיקולים בבחירת ידיות לדלתות

מבין כל השיקולים שעולים בבחירת דלתות פנים חדשות לבית או למשרד, אין חשובה מזו הנוגעת לידיות לדלתות. הזמן והמחשבה שמוקדשים לצבע הדלת, צורת המשקוף, עיצוב הסגנון ואיכות החומרים- כולם מאבדים מחשיבותם אם לא ניכרת השקעה בידית.

דלתות הזזה בעולם המודרני

עבור רובנו, דלת הזזה היא לא יותר ממחיצה נגללת, רועשת וחורקת, שלא אחת נתקעת במסילה שלה או מתחככת ברצפה בצורה צורמת ולא-נעימה. אין ספק שהאסוציאציות הללו לא סימפטיות במיוחד ודלתות הזזה, בעיני רבים, נחשבות פתרון מיושן.
אנו מציעים לכם שכלול אסתטי ופרקטי לדלתות ההזזה המסורתיות- פתרון שישנה את האסוציאציות שלכם!

דלתות פנים לחיים שלווים

קשה לדמיין את החיים שלנו ללא דלתות שיגנו עלינו ויעניקו לנו פרטיות. דלת היא מצרך חיוני ובסיסי והשימוש בה כל-כך תכוף ושכיח, ללא יוצאים מן הכלל, שהחשיבות שלה הופכת כמעט מובנת מאליה.
כל אדם זקוק למרחב פרטי בו יוכל להסתגר מהעולם, להתנהג בטבעיות ולא להיות מושפע באופן מיידי ממה שקורה מחוץ לחדר. מפגעים כמו רעש פוגעים ביכולת שלנו להתרכז ומעוררים תגובות של עצבנות ורוגז.

משקופים וציפויים לדלתות פנים

כשבוחרים דלתות פנים, ישנה נטייה להתמקד בצבעים, בעיצוב הדלת ולבסוף באיכות המילוי. אין זה מפתיע –ניתן להתנסות ללא סייג. בדרך כלל, אחרי ההתרגשות הראשונית, מגיעים לפרטים הטכניים – שלב ממנו חוששים לא-מעט קונים. למרות החשש, סקירת הפרטים הטכניים היא תהליך חשוב ושליטה בכל האלמנטים שקשורים בדלתות היא הכרחית לצרכן המושכל.

עובדות מפתיעות על דלתות

רובנו לא מקדישים לדלתות שלנו זמן או מחשבה. אנו נוטים להתייחס אל הדלת בתור חלק אלמנטרי מהבית, בלעדיה אי אפשר לרחוץ בפרטיות או לקרוא ספר בשקט.
בפועל, מסתבר שיש לדלתות כמה דברים ללמד אותנו: הן חלק בלתי נפרד מההיסטוריה, מצויות בפולקלור ובפולחנים דתיים ואפילו מעבירות לנו מסרים מעומקי התת-מודע.

דלתות במקורות - חלק א'

תפקידן הראשון של דלתות – הגנה – מקורו בכתובים העתיקים של התנ"ך. בספר בראשית, אלוהים מורה לנח לבנות דלתות לתיבה "צֹהַר תַּעֲשֶׂה לַתֵּבָה" (בראשית ו', ט"ז) ולאחר מכן מגן על השוכנים בתוכה על ידי סגירתן "וְהַבָּאִים, זָכָר וּנְקֵבָה מִכָּל-בָּשָׂר בָּאוּ, כַּאֲשֶׁר צִוָּה אֹתוֹ, אֱלֹהִים; וַיִּסְגֹּר יְהוָה, בַּעֲדוֹ" (בראשית ז', ט"ז). כלומר, דלתות התיבה הן אלו שהגנו על נח, בני משפחתו והמינים ששכנו בתוכה מפני איתני הטבע.

דלתות במקורות - חלק ב'

דלתות מגינות על השוכנים בבית מפני מפגעים רבים: תנאי טבע קשים, פורצים ועושי רע וכן מסתירות מעשים שנעשים בצנעה. ההתייחסות המטאפורית אל דלתות כמפרידות בין רשעים וצדיקים היא אחת שמקורה בתנ"ך ומלווה אותנו עד היום. לפעמים מדובר בהבחנה בין הטוב והמוכר לבין הלא-נודע והנועז, או בהבחנה ספרותית יותר שרואה בהן מעבר להזדמנויות חדשות או לפיתוי שיש להיאבק בו.

דלתות במקורות - חלק ג'

חייהם של בני ישראל ניצלו פעמים רבות בזכות דלתות. קל לשכוח איך פריט יומיומי כל כך לקח חלק מהותי בסיפורי ניסים וגאולה:
דלתות אחראיות להבחנה המפורסמת ביותר בתנ"ך: סיפור חג הפסח. בני ישראל נצטוו לסמן את בתיהם בדם ערב מכת הבכורות "וּלְקַחְתֶּם אֲגֻדַּת אֵזוֹב, וּטְבַלְתֶּם בַּדָּם אֲשֶׁר-בַּסַּף, וְהִגַּעְתֶּם אֶל-הַמַּשְׁקוֹף וְאֶל-שְׁתֵּי הַמְּזוּזֹת, מִן-הַדָּם אֲשֶׁר בַּסָּף; וְאַתֶּם, לֹא תֵצְאוּ אִישׁ מִפֶּתַח-בֵּיתוֹ--עַד-בֹּקֶר" (שמות י"ב, כ"ב).

דלתות בשפה העברית

בשקט בשקט, בלי שנשים לב, דלתות התחילו מטפטפות אל תוך ביטויים שגורים בשפה העברית והיום קשה לדמיין מצב בו נתבקש לתאר מצבים מסוימים מבלי להשתמש בהן.
חלק מהביטויים מקורם בשפה האנגלית, אבל כיום הם כל כך נפוצים בעברית שכמעט בלתי אפשרי להצביע על שלב בו הדלתות "אומצו" באופן רשמי.

כתבות דלתות פנים לבית גישות חדשות לעיצוב דלתות פנים דלתות פנים במבנים לקראת שיפוץ דלתות מעוצבות לבית המגורים אלמנטים עיצוביים בדלתות פנים שיקולים בבחירת ידיות לדלתות דלתות הזזה בעולם המודרני דלתות פנים לחיים שלווים משקופים וציפויים לדלתות פנים עובדות מפתיעות על דלתות דלתות במקורות - חלק א' דלתות במקורות - חלק ב' דלתות במקורות - חלק ג' דלתות בשפה העברית שאלות נפוצות
Aquadoor+silence

בלעדי בדלתות חמדיה: הדלת בעלת היתרון הכפול! 

עמידות גבוהה בפני רטיבות וגם בידוד אקוסטי.

 

תיאום פגישה באולם תצוגה
הודעתך נשלחה בהצלחה
חמדיה +AQUADOOR

חמדיה +AQUADOOR: סדרת דלתות עמידות במים, בעלות עמידות גבוהה ברטיבות, שטיפת רצפות, חומרי ניקוי, שריטות ושברים.

שתיקת דלת פנים
AQUADOOR silence

בלעדי: דלת פנים בעלת עמידות גבוהה בפני רטיבות וגם בידוד אקוסטי, המשאיר את הרעשים מחוץ לתחום.

צרו איתנו קשר