בדיקת דלתות לפני הקניה

דלתות פנים הן הדלתות הפונקציונאליות ביותר בבית מכיוון שהתפקיד שלהן הוא ליצור הפרדה בין החדרים השונים בתוך הבית. לכן, חשוב שהן יספקו לא רק עיצוב מרשים ואלגנטי המשתלב עם הקירות בבית, אלא גם הפרדה טובה מרעשים כדי שלכל דייר בבית יהיה את המרחב הפרטי שלו מבלי להפריע לדיירים האחרים.

דלתות מעץ

דלתות עץ הן הדלתות הקלאסיות והפופולאריות ביותר בגלל המראה הטבעי שלהן ובגלל שקל יותר לעצב אותן באמצעות דוגמאות שונות או בשילוב עם חומרים אחרים כמו למשל חלונות זכוכית או פרזולים. יתרון נוסף של דלתות עץ הוא שמספר הצבעים בהן ניתן לצבוע אותן הוא באופן תיאורטי הוא אין סופי. הן מקנות לבית אווירה חמימה וביתית יותר והאטימות שלהן לרעשים הן יחסית טובה, במיוחד אם מוסיפים להן שכבת בידוד פנימית, פלקסבורד.

מצד שני, את דלתות העץ קל לשרוט בטעות (לדוגמה, אם יש בבית כלב או חתול). לכן, צריך לחדש אותן מידי תקופה ואפילו לצבוע אותן מחדש באמצעות פוליאור (רוב הדלתות מעץ מגיעות כשהן כבר בעלות ציפוי שמן).

דלתות מתכת או אלומיניום

דלתות מתכת הן הדלתות הפחות פופולאריות בתוך הבית ובדרך כלל קל יותר למצוא אותן בתור דלתות חוץ. יחד עם זאת, הן מספקות אטימות טובה יותר לרעשים והן בטוחות יותר כנגד פריצות, כך שאפשר להשתמש בהן היכן שמאחסנים פריטים יקרי ערך כמו למשל תכשיטים. דלתות מתכת הן גם עמידות יותר מפני פגעי הטבע ולא צריך לצבוע אותן בצבעים מיוחדים מדי תקופה כדי לשמור על המראה שלהן. (למרות שהמנגנון שלהן בהחלט עלול להתקלקל פתאום).

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים דלת לדירה?

אחריות והגנה מפני מים – לכמה זמן יש לדלת אחריות? כאשר מדובר בדלתות עץ, מלבד מזיקים שונים שעלולים לפגוע בדלת, צריך גם לבדוק שהיא מורכבת מחומרים ושכבות המגנות עליה מפני נזקי מים שהן הגורם מספר אחת לבלאי והתנפחות העץ... במיוחד במדינה כמו ישראל בה נהוג לשטוף את הבתים בהרבה מאוד מים. לכן, בדקו לכמה זמן האחריות תקפה ומה בדיוק כלול בה (למשל, האם רק הדלת עצמה מוגנת, או גם המשקוף שלה). לרוב מקובל לתת אחריות לפחות לשנה אחת.

עוד חשוב לדעת שלרוב לא ניתן לבטל את ההזמנה של הדלת לאחר שכבר לקחו לכם מידות.

גובה - בדקו שהגובה מתאים לסטנדרט הישראלי – 2 מטרים וחמישה סנטימטרים. אפשר לבחור גם דלת גבוהה יותר, אך המחיר שלה יהיה בהתאם.

מחיר וחיסכון בעלויות – רצוי להזמין את כל הדלתות מאותו ספק אשר יבצע גם את ההתקנה וכמובן להזמין את כולן באותו המועד.

סוג הציפוי (לדלתות עץ) – יש מספר סוגי ציפויים : ציפוי למינציה שהוא למעשה ציפוי פלסטיק שמוצמד לדלת בחום או בלחץ, ציפוי בצבע הנעשה בתנור וציפוי פורניר שהוא היקר ביותר והוא למעשה ציפוי בשכבה דקיקה של עץ המעניקה לדלת מראה המזכיר את זה של עץ מלא. ציפוי למינציה הוא הציפוי הזול ביותר, אבל אם הדלת נשרטת או נפגעת, צריך להחליף אותה.

סוג המשקוףהמשקוף הקלאסי הוא משקוף ברצלונה בעל מראה ישר ושטוח. המשקוף השני הוא המשקוף העגול שמתאים לרוב לעיצוב כפרי. המשקוף השלישי הוא משקוף מדורג המסוגל לחפות על קירות לא ישרים. בגדול אין המלצה אחת גורפת באיזה משקוף לבחור, ומדובר בהחלטה אישית לגמרי שלכם.

בנוסף לשלושת סוגי המשקופים האלו, יש גם דלת ללא משקוף שלמעשה מתחברת עם הקיר ומכונה לעיתים גם no door. מכיוון שכאן המשקוף מתחבר עם הגבס, צריך להזמין דלת כזו מראש ועוד לפני שמסיימים עם שיפוץ או בניית הבית.

לסיכומו של דבר, דלתות הן עולם ומלואו ומלבד העיצוב שצריך להשתלב עם יתר הבית או הדירה, יש לא מעט פרטים טכניים שחשוב לבדוק אותם כדי לבחור בדלת שהכי מתאימה לכם.

כתבות
*6124 צרו איתנו  קשר