גישות חדשות לעיצוב דלתות

בעבר, רבים נטו שלא לייחס חשיבות לתהליך בחירת דלתות פנים, אך מנהג זה הולך ונעלם בגישות עיצוב מודרניות. כיום, מעצבים ואדריכלים יודעים שדלתות פנים מעוצבות ומותאמות אישית הן עדות לטעמו הפרטי של בעל הבית ומקנות לנכס יחודיות. כמו כן, בחירה בדלתות בהתאמה אישית יכולה להעלות את ערך הנכס, ולשמור על צביונו לאורך שנים.

באסכולות עיצוב חדשות נהוג לחשוב על דלתות פנים כעל רהיטים לכל דבר שביכולתם להשפיע על מראה הבית ושימושיות החללים השונים בו. בניגוד לרהיטים אותם ניתן להחליף מדי כמה שנים עקב שינויים בטעם אישי או בלייה- על הדלת להוות פתרון אסתטי ארוך-טווח, שאינו תלוי בטרנדים מתחלפים או גחמות.

מומלץ להתאים את דלתות הפנים לקו העיצוב הכללי של הבית. הקפדה על כמה כללי עיצוב בסיסיים תשמור על ערך הנכס:

  • לחללים קטנים מומלץ לבחור בדלתות מעוצבות בקווים מינימאליסטיים ובצבעים בהירים שישתלבו בגוון הקיר ולא יהוו נקודת מיקוד בחדר.
  • עבור חדרים פנימיים ללא חלונות כדאי לנצל את המבחר העצום של דלתות בעלות אלמנטים עיצוביים בזכוכית חלבית, כדי לאפשר מעבר אור טבעי.
  • למראה דרמטי מומלץ לבחור דלתות עץ בגוון עשיר, שיבלטו וישרו אווירה יוקרתית ובטוחה.

מבחינה פרקטית, לדלתות עץ מעוצבות יתרונות רבים. הדלתות שלנו מורכבות מחומרים איכותיים, כך הציפוי שלהן נשמר לאורך זמן והן נוטות לסבול פחות מרגישות לשריטות והתנפחות בתנאי לחות.

איכות החומר מבטיחה בידוד תרמי ואקוסטי ברמה גבוהה. ניתן להעצים את ההשפעה על-ידי בחירה בחומרי יצור שונים, בהתאם לייעוד החדר- כך תתאפשר פרטיות מירבית בחדרי שינה, למשל. כמו כן, הצרכן שומר על מידה מסוימת של שליטה בחומרים מהם מורכבת הדלת.

השיפור באווירה הביתית או המשרדית ניכר- ניתן לשפר את האווירה על-ידי שליטה באור שחודר בין החללים, מילוי נוסף וכן שימוש באטמי גומי מיוחדים.

בחירה בדלתות הפנים של דלתות חמדיה היא צעד מרגש בדרך לאיכות חיים וצוהר לעולם של אסתטיקה לצד פרקטיקה.

כתבות
*6124 צרו איתנו  קשר