דלתות הבית ועיצוב פנים חכם

יש דברים שכדאי לעשות בעצמנו ואחרים עדיף להעביר למומחה ואת זה בעידן המודרני כל אחד יודע. לכן, קצת מפתיע שעיצוב פנים זה עדיין תחום שרבים מנסים לבצע בעצמם. המקום שאותו אנו מנסים לארגן מהווה בבואה של הפנימיות שלנו וזה אומר שאנו נוטים לפספס לא מעט. כן... ככה הם פני הדברים, אנחנו רואים מה שאנחנו רוצים לראות ואת השאר רואים אחרים. מעצב פנים עוזר לנו לארגן את מרחב המחייה, העבודה או המרחב העסקי נכון. בנוסף, מעצב הפנים דואג לשילוב נכון של האלמנטים השונים והופך את הסביבה להרמונית. זה כולל בחירה של ריצוף, התאמת חלונות, גווני צבע של קירות ואריחים וגם דלתות פנים מעוצבות בהתאם. חיבור נכון בין כל האלמנטים בחלל המעוצב מביא לתחושת רווחה המשפיעה על הפנימיות שלנו ועוזרת "לעצב" אותה.

החיים זה אומנות של איזון ויעילות

עיצוב פנים רגיש לוקח אותנו בחשבון ומעמיד את הרצונות והשאיפות שלנו במרכז. אם אנו חובבי ספורט ימי, או מעצבים תכשיטים בשעות הפנאי, הדבר יבוא לידי ביטוי בחלל המחייה שלנו. האלמנטים השונים שמרכיבים את התשוקה שלנו יבואו לידי ביטוי וישולבו בתבונה עם שאר הפריטים המקובלים. כמו סט ספות, שולחן סלוני ובצד אוסף גדול של תכשיטים שעיצבנו. את הגלשן שבנינו במו ידינו אפשר למקם כבר בכניסה, זה יזכיר לנו כל בוקר את הים, הרוח והחופש. בדיוק כך, מינימום מחיצות וחיבור נכון בין אלמנטים שונים מחזקים את מקומנו ומביאים לידי ביטוי את עצמיותנו. עם זאת, מחיצות זה עניין הכרחי ואת אלה כדאי לעצב בהתאם. דלתות מתגייסות בקלות לעניין זה. כשחדר השינה שלנו נפתח עם דלת מעוצבת בטוב טעם ובהקשר הנכון, הפרטיות שלנו מקבלת את ערכה ואת המקום הראוי לה.

סוגי דלתות פנים

כאשר מה שמפריד בין המרחב הביתי הכללי והפרטי זאת דלת, כדאי להשקיע מחשבה על סוג הדלת, איכותה, גווניה והמנגנון המפעיל אותה. קיים מגוון רחב של דלתות פנים מעוצבות ואלה מתחלקות למספר סוגים עיקריים:

  • דלתות עץ מלא – אלה הן היוקרתיות שבדלתות. דלת עץ מקרינה חמימות, טבעיות ויציבות. לדלתות אלה יתרונות רבים גם ברמת הגימור. עם כל הכבוד לציפויים דמויי עץ, כשנתקלים בדלת עץ אמיתית מזהים אותה מיד.
  • ציפויים שונים– אם בחרתם בדלת שכבות, מומלץ לבחור דלתות במילוי של חומרים איכותיים וייעודיים, אלה משיגים תכונות פיזיקליות רצויות כמו אקוסטיקה ומשקל קל. דלתות אלה יצופו בחומרים שונים הכוללים פורמייקה, MDF, פורניר, למינציה, צבע וכדומה.
  • דלתות זכוכית ומתכת – עיצובים ייחודיים רבים נעשים בעזרת שילוב בין חומרים פחות שגרתיים כמו פח, אלומיניום וזכוכית. אלה לא יתאימו כנראה לחדר שינה, אך למשרד או חדר כביסה יש על מה לדבר. חומרים אלה מקרינים תחכום וענייניות.

ומה עם משקופים?

למשקופי הדלתות יש חשיבות רבה והם מהווים את המסגרת שתדגיש את יופייה של הדלת. המשקופים עשויים מחומרים שונים הכוללים עץ, או חומרים משולבים הכוללים סיבי עץ, דבקים ופולימרים שונים. יתרונם של החומרים המורכבים הינו עמידות למים הנחוצה בחדרים רטובים כמו חדרי אמבטיה, מקלחות, שירותים וחדרי שירות או כביסה.

קיימים מגוון סוגים של עיצובי משקופים, אלה כוללים:

  • שטופקנט היוקרתיות – או דלת ללא קנט. למי שמחפש מראה נקי ומוכן לוותר על קצת אקוסטיקה, קיים עיצוב מינימליסטי זה. בדלתות אלה דופן הדלת מופיעה ללא מדרגה כלל כך שהמשקופים נראים בקו ישר ללא מגרעות. בדלתות אלה אין הסתרת המרווח בין הדלת למשקוף.
  • דלתות פלקס – בדלתות פופולריות אלה יש מגרעת בדלת ובמשקוף בהתאם. הדלתות מציעות בידוד אקוסטי טוב והמרווח בין הדלת למשקוף אינו נראה לעין. חולשתה של דלת זאת הינה במראה שהוא פחות נקי.
  • דלתות קו אפס – דלתות אלה מופיעות ללא משקוף כלל ומשתלבות עם הקיר. מדובר בדלתות חדישות ויוקרתיות המשלבות מראה נקי וחדשני עם בידוד איכותי.

דלתות עם מנגנונים וידיות תואמים

מנגנון פתיחה/סגירה חלקה, עם נעילה איכותית מהווים חלק בלתי נפרד מהדלת, וזה כולל בעיקר בחירת צילינדר מתאים. מנגנוני נעילה יכולים להכיל את הלשונית הפופולרית והוותיקה או מנגנון מגנטי חדשני. מנגנון זה מבטיח סגירה וטריקה שקטה. החלק החשוב יותר מבחינה עיצובית הינן הידיות עצמן. אלה מופיעות במגוון צבעים וחומרים. קיימות ידיות מתכתיות שונות העשויות מנחושת, פליז, ברזל ואלומיניום. כמו כן, קיימות ידיות מחומרים מורכבים ואלה מקבלות ציפויים שונים.

בחירת ידית מתאימה לדלת נעשית לפי שני קריטריונים בסיסיים: ידיות שמשתלבות עם הגוון של הדלת. אלה כוללות ידיות בגווני עץ או באותם צבעי הדלת. לחלופין, ניתן לבחור בגווני "קונטרה" שונים. כיוון זה דורג ראיה עיצובית מיומנת וכתוצאה מכך נהנים משילוב מרענן של צבעים. פה נכנסים גווני נחושת, ברזל ועוד.

מה עדיף בבחירת דלתות פנים, עם צירים או לא? עקרונית, צירים יכולים להיות מעניינים או להעיק. לבחירת צירים תואמים יש משמעות רק כאשר אלה נראים לעין ואלה מופיעים בדרך כלל בצבע הידית.

להדגיש או לטשטש?

לפני שאנו בוחרים דלתות מעוצבות, חשוב לדעת האם אנו רוצים להדגיש או לטשטש אותן ביחס לשאר האלמנטים בחלל הבית או המשרד. אם ברצוננו לטשטש מצבנו קל. כל שעלינו לעשות זה לשלב את גווני הדלת עם גוון הקירות. לעומת זאת, דלת מטושטשת לא כל כך מעניינת. לכן, דלתות מעוצבות כדאי להראות וזאת עדיף בדרך כלל לעשות בצורה פרופורציונאלית ומרוסנת. במצב זה עלינו לשלב את הדלת עם אלמנטים אחרים בסביבה. בדרך כלל מדובר בחלונות ולכך אפשר להוסיף גם אהילים תואמים, וילונות וריהוט.

כתבות
*6124 צרו איתנו  קשר