דלת אקוסטית כפתרון לחדרי ילדים

כידוע, אחד הטרנדים הלוהטים בשוק הנדל"ן הישראלי הוא פרויקטים חדשים לבנייה רוויה. פרויקטים שמציעים דירות של 4-6 חדרים אשר צצים בכל מקום כפטריות אחרי הגשם. מפתח תקווה לראש העין ומראשון לציון להוד השרון, אלפי משפחות ישראליות בוחרות בשיטת מגורים זו.

כשהדירה מיועדת למשפחה עם ילדים בוגרים, כאלה שרוצים פרטיות ואוהבים לשמוע מוסיקה בווליום גבוה, קרבה בין החדרים עלולה להיות מקור לחיכוכים. אחת הדרכים להתמודד עם האתגר הזה היא פשוט בעזרת דלת אקוסטית. דלת פנים מיוחדת שמסוגלת לבלוע רעשים הן מתוך החדר לחלל הבית והן מחלל הבית אל החדר.

עוד נוצרות בעיות כאשר אחד או יותר מהידלים מנגן בכלי נגיניה רועש (תופים, גיטרה חשמלית וכדומה). העוצמה החזקה של הצלילים שמפיק כלי הנגינה עלולים להפריעה לשאר דרי הבית, ובמיוחד אם החדרים סמוכים. בעיה זו יכולה להפטר (או לפחות להיות פחות בוערת) על ידי הצבת דלת אקוסטית בחדר הבעייתי. דלת זו תבודד את החדר במידת מה מבחינה אקוסטית, וכך תאפשר צלילים בעוצמה גבוהה מבלי ליצור חיכוכים מיותרים.

במידה מסוימת דלת אקוסטית מעבירה פנימה לתוך הבית את היתרונות המוכרים של דלתות הכניסה המאסיביות. זאת מבלי לפגוע כהוא זה בשימושיות ובנוחות. דלתות אקוסטיות אמנם יקרות יותר מדלתות רגילות אך הביקוש הביא גם לעלייה בהיצע. כפועל יוצא מכך ניתן למצוא כיום מגוון רחב של דלתות אקוסטיות בתקציבים שונים.

דלת אקוסטית מודדים בדציבלים

במבט ראשון דלת אקוסטית היא דלת פנים רגילה לחלוטין, אך כלפי פנים יתרונותיה ה"ווקאליים" הם סוד טכנולוגי. דלת אקוסטית מורכבת מכמה רבדים של שכבות וביניהן חומרים המסוגלים לספוג (לבלוע) רעשים. דלתות אקוסטיות איכותיות במיוחד "מחביאות" לעתים עד כ-7 שכבות חומר שונות מתחת לעיצוב היוקרתי. במקביל הן מאובזרות היטב עם סף אקוסטי ואטמי גומי כפולים לכל האזורים המקיפים את הדלת והמשקוף.

חברות אשר מפתחות ומשווקות דלתות אקוסטיות מציגות קטלוגים עם פתרונות שונים. מבחינה זו חשוב לבדוק ולוודא שהדלת הרלבנטית היא אכן אקוסטית. ניתן לבחון זאת על ידי קבלת מידע ופרטים לגבי שיעור הדציבלים המקסימאלי שהדלת מסוגלת להכיל. דלת איכותית תוכל לעמוד בקלות יחסית ברעשים המגיעים לכדי כ-33 דציבלים ויותר. לשם השוואה בלבד דלתות רגילות מיוצרות ברמת ספיגה של כ-20-25 דציבלים בלבד.

איכות חיים לילד, איכות חיים לשאר הדיירים

דלת אקוסטית היא פתרון מעולה לחדרי ילדים ובמיוחד לדירות קטנות או בתים שבהם החדר של הילד הבוגר נמצא ליד אזור פעיל אחד (כמו חדר של תינוק, חדר השינה של ההורים או הסלון). מצד אחד הדלת האקוסטית מספקת לילד את הפרטיות והשקט כשהוא בחדרו, ומצד שני היא מונעת מרעשים כמו מוסיקה או שיחות טלפון לחדור למרחב הכללי של הבית. הדלת משפרת משמעותית את איכות החיים גם של הילד וגם של ההורים והאחים.

דלת אקוסטית מעוצבת

דלתות אקוסטיות מיוצרות בטכניקה ייחודית עם כמה וכמה שכבות לבליעת רעשים. מאחר שכל הטכנולוגיה נמצאת במבנה הפנימי, ניתן לעצב את הדלתות האקוסטיות בכל דרך אותה יבחר הלקוח. הדלתות האקוסטיות מגיעות בכל הצבעים, הטקסטורות והגזראות שניתן להעלות על הדעת. רכישת דלת בולעת רעשים יכולה להתאים לכל בית ולכל נער או נערה. ניתן לבחור עיצובים שונים כולל גימור עם תוספות פרזול וידיות מסוגננות.

לא רק לחדרי הילדים

דלת אקוסטית היא פתרון מצוין ואפקטיבי לחדרי ילדים ובני נוער אך עם זאת באותה נשימה ברור מדוע דלת בולעת רעשים היא תשובה שקטה ומנצחת למגוון יישומים נוספים. למשל, אם יש לכם משרד ביתי ואתם רוצים להפריד אותו מהרעשים של הסלון, אם אתם מתכננים להקים בבית חדר קולנוע ורוצים לשמוע בווליום גבוה מבלי להפריע לשאר הדיירים ואפילו אם פשוט בא לכם כהורים לקבל קצת פרטיות כשאתם פורשים לישון.

דלת אקוסטית זמינה בסקאלת מחירים רחבה וכל אחד יכול להיות חלק מהחגיגה. ההתקדמות בתחום הביאה לפיתוח וייצור דלתות אקוסטיות עם מקדמי רעש שהופכים את חוויית המגורים בבית לנעימה במיוחד. לעיתים מדובר גם על דלתות שמציגות יתרון נוסף בדמות שכבות פנימיות של חומרים מעכבי בעירה.

כתבות
*6124 צרו איתנו  קשר