הגורמים המשפיעים על עיצוב הדלתות לבית

בכל בית ממוצע יש כמה דלתות הסוגרות את החדרים הפנימיים בבית. הדלת מהווה פריט עיצובי לכל דבר, שכן הצבע, המרקם והידיות שלה משפיעות על המראה הכללי של הבית. לכן מומלץ להתאים דלתות מעוצבות לסגנון ולקו הבית כולו, כדי ליצור הלימה של מראה אחיד ומלוטש, המתאים לסגנון ולטעם שלכם. אם פעם היה מקובל למקם דלת עץ פשוטה בחדרי הבית, הרי שהיום עומדות לרשות הצרכן הפרטי ומעצבי הפנים שלל דלתות יפות במגוון צבעים, מרקמים ועיצובים.

על חשיבות דלתות מעוצבות

סך כל הדלתות בבית נתון יכול להגיע לשש דלתות, אם לוקחים בחשבון את דלתות של כל החדרים, חדרי השירותים והאמבטיה. מדובר על נפח גדול הממוקם בקיר הבית ואשר מהווה בפני עצמו פריט שבולט לעין. בבתים של פעם היו נוהגים למקם דלתות עץ פשוטות בחדרים הפנימיים, אולם היום הדלתות מהוות חלק מרכזי בעיצוב הבית ואנשים מתאימים את עיצוב דלתות הפנים למראה העיצובי המבוקש. הקפדה על סגנון הדלת לצד בדיקה שהיא עומדת בתקני איכות, תאפשר לכם ליהנות מדלת פנים עמידה ויפה לאורך שנים.

גורמים המשפיעים על עיצוב הדלת

יש כמה גורמים מרכזיים המשפיעים על עיצוב הדלת:

  • מרקם הדלת – מרקם הדלת מגיע בטווח רחב של אפשרויות. החל מדלת חלקה לחלוטין הצבועה בצבעים שונים, ועד לדלתות המגיעות עם שקעים ופרזול פנימי המובנה בשקע. יש אף דלתות הכוללות חלון זכוכית אטומה או זכוכית צבעונית בשקעים ייעודיים.
  • פרזול ידיות – עיצוב הידיות משפיע על מראה הדלת. כיום יש מגוון גדול ביותר של ידיות לדלתות, ואפשר להתאימן למראה הדלת ולעיצובה. יש ידיות המעוצבות בקווים מודרניים בציפוי כרום או אלומיניום מוברש ויש בעלות מראה כפרי וקלאסי.
  • ציפוי –יש כמה סוגים של ציפויים המשפיעים על עמידות הדלת ועל עיצובה, כגון ציפוי למינציה שהוא דמוי פרקט ומודבק על הדלת, ציפוי פורניר שהוא שכבת עץ דקה המודבקת על פני הדלת ואף פורמייקה או למינטו. את כל החומרים הללו אפשר להזמין לפי הצבע המבוקש ובטקסטורה חלקה או מחוספסת.
  • צבע – צבע הדלת משפיע על סגנונה ועליו להתאים לסגנון הבית כולו ולחדר שאותו משמשת הדלת. יש הבדל בין דלתות הצבועות בצבע לבן אלגנטי לבין דלתות פנים הצבועות בצבעי עץ קלאסי או אף בצבעים אחרים. כדאי לוודא כי הדלת צבועה בצבע אפוקסי איכותי.

ההחלטה על סגנון הדלת, הצבע וסוג הפרזול שממוקם בה נעשית בהתאמה לקו העיצובי הכללי של הבית כולו.

יתרונות

דלתות מעוצבות תורמת למראה הכללי של הבית. אם מקפידים לשלב בין סגנון הבית לבין עיצוב הדלת, מתקבל מראה שלם שתורם לקו הבית המבוקש. דלתות פנים המתוכננות בהתאם לקו הבית מאפשרות ליצור רצף סגנוני בין החדרים והדבר תורם למראה הרמוני ושלם של כל החלל.

רכישת דלתות

כאשר קונים דלת מעוצבת יש לוודא כי הוא בנויה מחומרים שאינם סופגים מים וכי עברה טיפול מיוחד לעמידות בפני רטיבות. דלתות פנים חשופות למים באופן יומיומי בכלל שטיפות וניקיונות ולכן יש להקפיד כי לא יספגו מים ויתנפחו עם הזמן. דלתות מעוצבות מגיעות עם שלל אפשרויות לנעילה, החל מאופציה למנעול רגיל או למנעול מגנט לסגירה שקטה, זאת במקביל לאפשרות לרכוש דלת מעוצבת שהיא גם מבודדת רעשים. נוסף על כך, יש לבדוק האם הדלתות עומדות בכל התקנים של מכון התקנים ובתקנים של איכות הסביבה, לטובת בריאותם של בני הבית.

כתבות
*6124 צרו איתנו  קשר