הדלתות המעוצבות כחלק מאפיון הבית

כיום דלת מעוצבת היא חלק בלתי נפרד מתכנון הבית. הדלתות מהוות בפועל שטח גדול בעל נראות גדולה, ולכן עליהן להיות בעלות סגנון המתאים לעיצוב הבית. יש האוהבים לתכנן את דלתות הפנים כך שימשיכו את הקו הסגנוני בצבע ובדוגמה שלהן, ויש המעדיפים דווקא ליצור ניגוד מעניין בין דלתות הפנים לבין שאר הבית.

סוגי דלתות מעוצבות

בעבר היה נהוג למקם כדלת כניסה דלתות פשוטות מעץ עם פרזול ללא תחכום. אולם היום אפשר להזמין דלתות מעוצבות השונות זו מזו בהיבטים רבים:

  • מרקם – מרקם הדלת יכול להיות חלק לחלוטין או מחוספס קלות. יש אפשרות גם להזמין דלתות שהמרקם בהן אינו אחיד, ליצירת עניין. את הבדלי המרקם אפשר לסמן בפס צבע או בפס בעל מרקם ייחודי.
  • צוהר – היום רבים מזמינים דלתות מעוצבות ובהן ממוקם צוהר מעניין. לרוב הצוהר הוא מזכוכית אטומה אך אפשר גם להזמין זכוכית בעלת עניין כגון קולאז', זכוכית צבעונית ועוד.
  • גובה – הבניה המודרנית כיום דוגלת בחללים גבוהים בעלי חלונות מסך. ניתן להזמין בהזמנה אישית דלתות מעוצבות בגובה המתאים לכם. בדרך זו הדלתות ממשיכות את הקו העיצובי של התקרה ושל החלונות בחדר ומתקבל מראה מעניין בעל זרימה פנימית.
  • פרזול – כיום פרזול הוא חלק בלתי נפרד מסגנון הדלת. מומלץ כמובן להזמין פרזול אחיד לכל הדלתות כדי ליצור מראה מגובש לחלל. עם זאת, אפשר לשחק עם סגנון הפרזול וליצור מראה רענן ומקורי בעזרתו.

דלתות פנים כחלק משיפוץ או בניה

מומלץ לתכנן את דלתות הפנים כחלק מתכנית הבניה או השיפוץ. בדרך זו יכול מעצב הפנים או האדריכל לכלול את דלתות הפנים כחלק מהקו הסגנוני של הבית. רבים נוכחים לדעת שהחלפה של דלתות פנים יכולה לתרום להשגת התוצאה המבוקשת ואין צורך בצביעה מאסיבית של הקירות או בתליית אלמנטים על הקירות.  

כתבות
*6124 צרו איתנו  קשר