התקנת דלת פנים בהתאם לפרקט

אם אתם בונים או משפצים, בטוח שכבר נתקלתם בנושא תיאום הזמנים בין בעלי המקצוע. ביצוע עבודה אחת בסמוך לעבודה אחרת עלול ליצור נזק, גם אם מחוסר תשומת לב, ובמידה שהעבודות מתקיימות בסדר לא נכון, יכולה להיות פגיעה ממשית של התקנה בזו שלפניה או אילוץ שכופה ההתקנה הראשונה על השניה.


ואכן, אנחנו נשאלים כמעט כל יום על-ידי לקוחות, מעצבים, אדריכלים וקבלנים איך לתכנן את התקנת דלתות הפנים בהתאם לפרקט, ומה הם השלבים הנכונים להתקנה נכונה של הדלתות בהתאם לפרקט. האם להתקין קודם את הפרקט או את הדלת? בעלי המקצוע דורשים פעמים רבות להגיע לאחר ששאר המתקינים כבר סיימו את עבודתם, וזאת בכדי להימנע מפגיעה ולקיחת אחריות על נזק בהתקנה שקדמה להם. כשבאים לבחון מה הסדר הנכון וההגיוני בין פרקטים ודלתות, התשובה היא חד משמעית, ונסביר:

לוחות זמנים

המצב האופטימלי הוא למדוד את הפתחים רק לאחר הנחת הפרקט. לא כל שכן התקנת הדלתות מוטב שתעשה לאחר התקנת הפרקט. כאשר שומרים על סדר זה, הצפי לטעויות במדידה הוא אפסי. במידה שאין ברירה, וחייבים למדוד לפני הנחת הפרקט, יש לקבל מאיש הפרקטים את מידת גובה הפרקט (כולל הספוג) וחייבים למדוד לפני הנחת הפרקט, מומלץ אפילו להביא חתיכת דוגמא פיזית של הפרקט כולל הספוג לשטח. בנוסף, יש לקחת בחשבון שהדלת כבר מגיעה עם מרווח מהרצפה של 5-8 מ"מ, ואין צורך לקחת בחשבון מרווח כפול. כאשר הדלת והפרקט אינם מותאמים עלול להיווצר חיכוך מיותר ביניהם, שישרוט את הפרקט. מצב זה ייאלץ חיתוך לא מקצועי של הדלת שיפגע באיכות שלה. בדקנו ברשתות החברתיות, וגילינו שיש רבים שחושבים שקיצור הדלתות הוא חלק מהתהליך. אנו פחות ממליצים לחתוך את הדלתות מכיוון שחיתוך לא נכון ומקצועי עלול לפגוע באיכות הדלת. תכנון נכון מראש, מדידה וייצור מדויק לפי מידה, מונע את הצורך לחתוך את הדלת. המצב ההפוך הוא שייווצר רווח אור שמפריע גם ויזואלית וגם מבחינת בידוד הרעשים. נדגיש שוב את המלצתנו להימנע מראש ממצבים אלה. לכן אנו בדלתות חמדיה שמים דגש מיוחד על ייצור הדלת רק לאחר מדידה מדויקת, כך שהדלת מגיעה מראש במידה המדויקת לפתח, ובאופן טבעי אין שום צורך לחתוך אותה. 

מיקומי הפרקט

לצורך ההסבר נפריד בין שלושה מצבים:
1. הפרקט מונח רק בחדרים ולא בפרוזדור.
2. הפרקט מונח גם בפרוזדור וגם בחדרים.
3. הפרקט מונח רק בפרוזדור.

בחדרים עם פרקטים יש למקם את סף הפרקט בקו הקיר הפנימי, לפי כיוון פתיחת הדלת, כך שהסף ישב בצורה נכונה מתחת לדלת בעת שהדלת סגורה ולא יראו הבדלי ריצוף בין המסדרון לבין תוך החדר. כאשר הפרקט מונח גם בפרוזדור וגם בחדרים, יש לקחת בחשבון שבמקרה זה אין צורך לקצר את הדלת, אלא כל הקומפלט (הדלת והמשקוף) יצטרכו להיות במידה מתאימה. אם הפרקט הוא בפרוזדור ולא בתוך החדר, יש לקחת בחשבון שגובה הדלת יהיה בהתאם לגובה הפרקט בפרוזדור החיצוני.
בנוסף, יש לקבל מאיש הפרקטים הגדרה מדויקת לגבי סף הפרקט שבכוונתו להתקין. לסוגי ספים שונים (עגול, T, זווית ועוד) יש גבהים שונים, כך שהדלת תיוצר מראש לפי גובה מתאים.

 

 עיצוב: אורלי גולדברג  צילום: רונית אפרת 

 

עמידות למים

בחדרים בהם מונח פרקט, נהוג לשטוף עם כמויות קטנות יותר של מים. לנוחיותכם, דלתות חמדיה מציעה דלתות בשתי רמות של אחריות לנזק מים, ובסקאלת מחירים שונה, ועדין בנראות כמעט זהה. תוכלו להפחית עלויות עם בחירת דלתות עם אחריות לנזקי מים קצרה יותר לחדרים עם פרקט, ועם אחריות לנזקי מים ארוכה יותר לחדרים עם ריצוף רגיל.

התאמת גוון הדלת לגוון הפרקט

אתם כבר יודעים שאת דלתות חמדיה אפשר לקבל בכל גוון שרק מדמיינים, החל מלבן רגוע וקלאסי, המשך בגווני אבן ואפור שונים, צבעים שובב כגון צהוב, תכלת או ירוק מנטה, ועד שחור. לכן, בכל גוון או דוגמא שתבחרו לפרקט שלכם, תוכלו להתאים גוון דלת מדויק, שמשתלב בצורה מושלמת.

למידע נוסף על הכנת הבית להתקנת הדלתות לחץ כאן

 

 

כתבות
*6124 צרו איתנו  קשר