מחשבים מסלול: ככה תבחרו את דלתות הפנים

לא נגזים אם נגיד שמאחורי כל דלת פנימית בבית ובמשרד מתקיימים חיים שלמים וככה גם צריך להתייחס אליה. דלת פנימית מעניקה משמעות לחלל שאותו היא תוחמת, היא משתלבת בקוהרנטיות ואחידות עם המבנה ומשמשת אותנו מידי יום. לדלתות פנים יש נוכחות משמעותית והן נשארות איתנו לזמן רב. אם מישהו חושב לרגע שהן ה"חצר האחורית של הסלון" ומעמדן העיצובי מסתכם ב"להתמזג ולהיות יפות", אז יש לנו חדשות: בשנים האחרונות הן הפכו לפריט עיצובי מודגש ומלא השראה, שנותן גם פתרונות לאיכות חיים. כמובן שעם "המעמד" באה גם ההשקעה בפיתוח. טכנולוגיות חדשות מציעות פתרונות מודרניים לדלתות פנימיות מעוצבות אישית, מונעות רעשים ומוגנות בפני רטיבות. בתוך כל השפע הזה, "חישבנו" עבורכם 3 מסלולים מותאמים לסגנון האישי שלכם, לבחירתכם:

המסלול הפרקטי לבחירת דלת הפנים

גם אם אין לכם חשק להשקיע מחשבה וזמן רבים מידי בעיצוב דלתות פנים, יש כמה דברים שאתם חייבים לבדוק, בראשם המילוי ממנו היא עשויה, הציפוי וטיב הצבע.  נניח למשל, שרעשים מפריעים לאיכות החיים שלכם ואתם רוצים שקט סביבתי ואינטימיות בחדרים. במקרה כזה תלכו על דלתות אקוסטיות מונעות רעש עם מילוי רב שכבתי או ציפוי מחומרים מבודדים. מילוי פלקסבורד דווקא כן יתאים לכם במקרה כזה. לעומת זאת, בדלתות פנים לחדרי המקלחת הרעשים פחות קריטיים אבל הציפוי קריטי במיוחד למניעת רטיבות ועובש. במקרה כזה, צריך לשים לב גם לסוג הצביעה, המשקוף וההלבשות החיצוניות ולוודא שהם עשויים מחומר פולימרי עמיד בפני מים ומזיקים. ציפוי פורמייקה ללא MDF או ציפוי פורניר (יקר קצת יותר) יעשו את העבודה. ציפוי לימנציה הוא תמיד אופציה אם התקציב מוגבל אבל העמידות תהיה נמוכה בהתאם. המילה האחרונה בתחום מציעה גם ציפוי תחתון של הסנטימטרים התחתונים של הדלת, כך שלא יגרם לה נזק במקרה של רטיבות. בכל בחירה, מומלץ לבדוק בעין את החתכים של המשקוף וההלבשות ולוודא שהם עשויים ללא עץ. בשלב הבא תגיעו למשקוף. בגדול, ישנם שלושה סוגים: שטוח, עגול או מדורג ומומלץ להתאים משקוף לפי מבנה הקיר והטעם האישי. מכאן נעבור למנעולים ויש פיתויים גם בתחום זה. המנעול הנפוץ והקל ביותר לתחזוקה הוא עדיין "מנעול אפס", שמורכב ב- 90 אחוז מהדלתות בארץ וקל יחסית לתחזוקה ותפעול.  

המסלול המעמיק

לפני שצללתם לבדיקה הפרקטית של החומרים והאיכות, אולי תרצו לחשוב רגע על סוג הדלת הפנימית שמתאימה לכם - עץ, אלומיניום או אולי פלדה. "דעת הרוב" קובעת שדלת פנימית מעץ עם ציפוי היא הבחירה הנכונה. למה? כי זו הדלת הנפוצה והשימושית ביותר, בין היתר, בגלל משקלה, המראה, המחיר, ניקיון ותחזוקה נוחים ועמידות לאורך זמן. עוד דבר שתרצו אולי לבדוק הוא את אחד החידושים האחרונים בשוק: "דלתות סתרים", שמתלכדות עם הקיר ויוצרות מראה אחיד. קחו בחשבון שהן נפתחות פנימה ל- 90 מעלות בלבד ובדרך כלל נועדו לעיצוב מינימליסטי, שמשלב אותן עם הקיר. בשלב הבא כדאי להשקיע מחשבה בבחירת המשקוף ולהחליט אם ללכת על "גלוי או סמוי": שטוח, עגול או מדורג, בעיקר לפי הטעם ונתוני הקיר. רגע לפני סיום, אל תזניחו את בחירת הידית, "התכשיט" של הדלת, שתהיה נוחה אבל גם יפה ומושכת. עוד עצה שימושית לאביזרים: בטח תתפתו לבדוק את הלהיט האחרון של נעילה מגנטית לדלת. במקרה כזה תוודאו מול הספק את זמן האחריות, כי פורצי מנעולים מדווחים על תקלות רבות ותיקון המנגנון הוא יקר ומורכב, יחסית למנעולים הפשוטים. טיפ עיצובי לדרך: הטכנולוגיות האחרונות מאפשרות חיפוי פורמייקה וזכוכית עם הדפסים, כולל תמונה אישית ופוסטרים. קחו בחשבון שכשימאס לכם מהתמונה, הילד יגדל או שימוש החדר ישתנה אז תצטרכו להחליף. אפשר בהחלט ללכת על צביעה ועיצוב יפים ושימושיים, במחירים סבירים, שנשארים רלבנטיים תמיד, בבית ובמשרד. המגוון עצום- רק לבחור.

המסלול העיצובי

אם גם אתם נעלבים בשם דלתות הפנים, על הנטייה למזג אותן בעיצוב הפנים במקום שיובילו אותו, אז הלב שלנו לגמרי איתכם. בכל זאת, לכל חדר יש נשמה ומטרה משלו ובהתאם דלת פנים מעוצבת יכולה להקנות מראה שונה לחלל האישי והכללי, ולהשפיע על תחושת הדיירים. כדי לבחור "אופי" לדלתות החדרים, אתם צריכים להחליט שדלת פנימית היא חלק מהותי בבית או במשרד. בשלב הזה מומלץ לבדוק איך תוכלו לנצל את העיצוב לטובת שיפור וניצול תחושת המרחב והגודל של החלל. למשל, אם אתם רוצים מראה יוקרתי אפשר לבחור בדלת גבוהה מהסטנדרט ולקבל אשליה של גובה או ללכת על עיצוב פסים למתן תחושה של דלת רחבה, כאשר היא ממוקמת במסדרון צר. במשרדים תעדיפו דלתות משולבות זכוכית, כמו גם צוהרי זכוכית בחדרי שירותים ומקלחת, שנותנים לאור השמש לחדור ולהאיר באנרגיה טבעית.

טיפ נוסף: עיצוב דלת פנים לא חייב היות אחיד. כחלק מתפיסת השימושים והעיצובים כדאי לחשוב על עיצוב ייחודי לכל דלת, בהתאם למיקום, לשימוש ולמגבלות והיתרונות הסביבתיים. עיצוב שונה מבדיל בין השימושים בחדרים ונותן לכל אחד מהם "לחיות את חייו". הצבע הלבן תמיד יסייע לתחושת המשכיות הקיר ובמקרה של דירות קטנות, להגדלת המרחב אבל בתים ומשרדים טיפה גדולים יותר, לא צריכים להגביל את עצמם עם לבן ויכולים להתאים את דלתות הפנים לעיצוב הכולל.

דבר אחרון: הבית והמשרד נועדו לשרת אתכם ולא אתם אותם: תתייחסו לטעם האישי שלכם ותזרמו גם עם החשק ("כזאת בא לי"). חשוב שתתחברו ותאהבו את הבחירה שעשיתם. אל תשכחו להתחשב בצרכים שלכם. מעבר לאיכות, לעיצוב, לטכנולוגיית הייצור ולאביזרים הנלווים, עליכם לוודא שהדלתות שבחרתם לחדרים הפנימיים יהיו גם נוחות, יעילות ונעימות לכם, כדי שתוכלו לעבור דרכן בשמחה.

כתבות
*6124 צרו איתנו  קשר