מאירים את הבית עם עיצוב בלבן

רוצים לעצב את הבית בלבן מבלי לוותר על עניין ויוקרה?  תוכלו לעשות זאת באמצעות חפצים, טקסטיל, דלתות מעוצבות נגיעות צבע מונוכרומטיות ועוד.

העיצוב המודרני המינימליסטי הפך לפופולרי בזכות היכולת שלו למקסם את ניצול השטח, לייצר חללים פונקציונאליים ולהעניק תחושת ניקיון וסדר. בתוך כך הצבע הלבן הפך לדומיננטי, בין היתר בשל תחושת המרחב שהוא מעניק והיכולת לשלב בין שמרנות ושלווה לבין עוצמה. אלא שהצבע הלבן מצריך שימוש בתמהיל הצבעים של הבית. על מנת לשבור את הסטריליות ולהכניס עומק לעיצוב הלבן, יש להוסיף גוונים משלימים, שיהפכו את הלבן הפשוט ללבן יוקרתי וקלאסי. 

להוסיף עניין ללבן

הלבן כידוע הוא צבע רפלקטיבי ומשכך, הוא ממקסם את התאורה הטבעית והמלאכותית גם יחד. מצד אחד, מדובר ביתרון משמעותי שמסייע לתחושת גודל ומרחב בחלל, במיוחד כאשר מדובר בדירות או חדרים קטנים. מצד שני, יש צורך לאזן את כמות האור והצבע הלבן ולצקת את היוקרה, כדי לקבל את השיק והסגנון הרצוי.

אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות תוספת גוונים. כך למשל, בשלב צביעת הקירות ובמטרה ליצור נגיעות מונוכרומטיות של גווני הלבן, אפשר לבחור מתוך פלטת צבעי הלבן את הגוונים הנגועים בתערובת כמעט בלתי מורגשת של שמנת, מוקה ואפור, אשר מוסיפים נופח של חמימות, עניין וייחודיות, בהתאם לסגנון העיצובי של הבית. 

לצקת גוונים נוספים לאלמנטים

אלא שלא ניתן להסתפק בצביעת הקירות ולמראה הלבן יש לצקת גוונים נוספים שיכתיבו את האמירה העיצובית הכוללת. אחת האפשרויות המקובלות היא לעשות זאת באמצעות בחירת אלמנטים וריהוט מתאימים. כך למשל, ניתן לבחור בדים בעלי טקסטורות ומרקם משי או קטיפה עם הדפסים בגווני הלבן-כסף.

אלו יכולים לבוא בדמות ריפוד לספה, שטיחים, וילונות, כריות ועד להדפסי פרקט וחיפויים לקירות. גוונים נוספים שמוסיפים עניין ללבן מבלי לגרוע משלוותו וטוהרו הם הבז', מוקה, אפרפר ושחור. בתוך כך, ניתן להפנות את תשומת הלב לאלמנט אחד בחלל שיקבל צבע חם יותר, כגון קיר אחד שיצבע בגוון הצהבהב או צבע חזק יותר, כגון הכחול, שמוסיף רוגע משלו למראה הכולל ומשתלב נהדר עם הלבן.

בשלב בחירת פלטת הצבעים, חשוב לייצור קו אחיד ולא להתפזר עם גוונים רבים מידי, שבסופו של דבר יבלעו את האפקט המרכזי שמייצג הלבן.

דלתות מעוצבות לבית לבן

בתים מעוצבים על טהרת הלבן, כוללים לא רק את צבעית הקירות אלא את כל חלקי המעטפת והפתחים. מאחר ומעטפת הבית היא הבסיס ליצירת תנאים לעיצוב לבן נקי ומינימליסטי, הדלתות מקבלות חשיבות כפריט עיצובי בפני עצמן.

בחירת דלתות מעוצבות צריכה לקחת בחשבון את כל המרכיבים, לרבות חומרים, מרקמים, צבעים, משקופים וידיות. כך למשל, דלתות מעוצבות צבועות מעץ בגווני הלבן, שמנת או אפור בהיר יכולות לקבל טוויסט מעניין בשילוב זכוכית מעוטרת בפרחים או קווים גיאומטריים. השילוב בין העץ לבין הזכוכית מקנה אלגנטיות לדלת פנים ושובר מעט את מעטפת צבע הקירות, כך שהוא מוסיף לה ממלכתיות וחמימות גם יחד.

גם בבחירת דלתות מעוצבות יש להתייחס לאביזרים. כך למשל, תוספת ידית מגולוונת בגוון מתכתי תשמור על השקט והסדר מצד אחד ותוסיף את המודרניות והקידמה מצד שני.

אפשרות נוספת היא להתייחס לדלת עצמה כאל האלמנט העיצובי מרכזי ששובר את הלבן. במקרה כזה, את הריהוט ניתן להקדיש לצבעי הלבן ואילו את העניין להכניס מכיוון הדלתות המעוצבת, כגון דלתות מעץ טבעי, דלתות בעלות מראה מתוחכם ממרקם לא אחיד, דלתות בתוספת תחריטים ופסי ניקל וכדומה, אשר ייתנו את הטון העיצובי הרצוי. 

חדרי שינה שלווים

אחד היתרונות של העיצוב בלבן הוא בטאץ' האלגנטי שהוא מעניק לחללים המרכזיים, החל  מהמטבח שתופש מקום מרכזי ועד לחדרי השינה והרחצה. ראשית הלבן מטבעו מכניס רוגע ורעננות לחללים אלו, משרה אווירה נינוחה ומאפשר לפנות מקום לחפצים השימושיים. כך למשל, שולחן מטבח, אי מטבח וארונות יכולים להשתלב כולם במראה הלבן מבלי להכביד על החלל. גם כאן רצוי להוסיף נגיעות של חומרים וצבעים יוקרתיים, כגון אלומיניום, ברזל, ניקל ומתכות למיניהן, שמוסיפות יציבות, חוסן ואלגנטיות.

בחדרי השינה ניתן לשלב מצעים, וילונות, טפטים, כורסת ישיבה, שידה וכדומה, בעלות טקסטורות מעניינות והכל על טהרת פלטת הצבעים התואמת של הלבן, כגון פשתן ושיפון, בצבעי אוף וייט,  שמנת, מוקה, בז' ועד למסגרות בגווני כסף או ארד, שניתן לשבץ בריהוט, לשלב בטקסטיל, באריחים או פרקט רצפה ואף כמסגרת למראה. 

חשוב לזכור! מה שיפה במראה הלבן הוא שניתן לשלב אותו עם כל סגנון. אם אתם אוהבים את המראה הכפרי, האקלקטי, היוקרתי וכדומה- הבסיס הלבן מאפשר לממש כל אחד מהם בצורה אופטימלית, כל עוד שומרים על המינונים הנכונים ונעזרים גם בחלוקת החללים באופן פונקציונאלי, לקבלת מראה אחיד ושפה עיצובית הרמונית.

כתבות
*6124 צרו איתנו  קשר