שליטה במראה של דלתות מעוצבות

 

דלתות מעוצבות הן דלתות שניתן לבחור במגוון של גדלים, צבעים ועיטורים שונים. כך ניתן להתאים את הדלת באופן מלא לשאר האלמנטים העיצוביים של הבית או הסביבה החיצונית וליצור התאמה מלאה בניהן על ידי מעצב או אדריכל מקצועי. רק התאמה מלאה תבטיח שהדלת תשתלב היטב ולא תיראה תלושה או תיצור דיסהרמוניה. (למרות שלעיתים נרצה דווקא לשבור את המראה הכללי, גם זאת פעולה  שצריכה להתבצע בזהירות ובמתינות על ידי מעצב מקצועי ומיומן).

ניתן לבחור בין מספר גדול של חומרי גלם, בין אם עץ, אלומיניום או ברזל, כאשר לכל חומר יש את המאפיינים העיצובים שלו :

אלומיניום

האלומיניום הוא חומר חזק ועם זאת גם קל משקל שאינו דוהה בשמש וגם אינו מחליד. הוא מבודד את הבית מבחינה טרמית ואקוסטית. לכן הוא מתאים במיוחד בשביל דלתות כניסה לבית ועבור מי שרוצה לשמור על טמפרטורה נוחה בתוך הבית ולמנוע זליגה של רעש מבחוץ. על גבי דלת האלומיניום ניתן להוסיף עיטורים שונים כמו למשל ידיות מעוצבות ממתכת וחלונות וויטרז' מזכוכית.

עץ

לעץ ישנו מראה מפואר ומרשים ועל גבי דלתות מעוצבות מעץ ניתן להוסיף גילופים ופיתוחים שונים, לבחור בין  כנף אחת לבין כנף וחצי או אפילו שתי כנפיים, יש גם דלתות הזזה מיוחדות מעץ שניתן להשתמש בהן כדלתות כניסה. כמו כן, המשקוף של הדלת לא חייב להיות בהכרח ישר ואפשר לבחור גם משקוף עגול או בצורת קשת, הכול בהתאם לרצונו של בעל הבית.

בין יתר העצים שניתן לבחור מהם אפשר לציין את העצים הפופולאריים אלון, אגוז אמריקאי או אפריקאי, מייפל, מהגוני, דובדבן ועוד. לכל עץ יש את המראה, הטקסטורה והצבע הייחודים לו, וכמובן שניתן להבהיר או להכהות את צבע העץ באמצעות צבעי עץ מיוחדים.

דלתות מעוצבות מעץ מתאימות במיוחד גם כדלתות פנים. לדוגמה, לדלת השירותים ניתן לבחור דלת עם חלון פנימי מזכוכית שיאפשר לראות מתי החדר תפוס ומתי לא. לדלת המטבח אפשר לבחור דלת מעוצבת עם ציפוי פורמייקה שימנע מן האדים החמים במטבח להזיק לעץ...

ברזל

דלתות מברזל הן דלתות מסיביות יחסית בעלות מראה שאי אפשר להתעלם ממנו. על גבי הברזל אפשר ליצור תבליטים שונים וכך לעצב את הדלת בצורות שונות ומגוונת. כמו כן, אפשר ליצור חלונות ופתחים על גבי הדלת הודות לגמישותו הרבה של הברזל .

פלדה

אפשרויות העיצוב באמצעות פלדה דומות למדי לאפשרויות העיצוב באמצעות ברזל, אך עם הערך המוסף של הגנה מסיבית. לכן, מי שרוצה לקבל עיצוב מרשים לדלת הכניסה שלו, ויחד עם זאת להיות בטוח שביתו מוגן בצורה הטובה ביותר, יבחר לרוב בדלת פלדה מעוצבת. בארץ פופולאריות במיוחד גם דלתות מעוצבות מפלדה עם חיפויי עץ אשר נותנים לדלת מראה של דלת עץ לכל דבר ועניין.

כמה עולה דלת מעוצבת?

מחירה של דלת מעוצבת יכול לנוע בין מספר אלפי שקלים ולהגיע אפילו לעשרות אלפי שקלים, כתלות במאפיינים כגון מספר הבריחים במנעול, סוג החיפוי (לדוגמה, דלת מעץ מלא עשויה להיות יקרה במיוחד), רמת הבידוד, עובי המשקוף, סורגים מיוחדים (לעיתים בעבודת יד), גודל הפתח (סטנדרטי או לא) ועוד.

בשוק ישנם דגמים רבים של דלתות מעוצבות וכל יצרן אוהב להדגיש את הדגמים המיוחדים שלו וכן מבצעים שונים, לעיתים מוגבלים בזמן. לכן, חשוב שתהיו קשובים בראש ובראשונה לצרכים שלכם לפני שתשוו מחירים ודוגמאות שונות. כמו כן, על עלות הדלת עצמה יש להוסיף כמובן את עלות ההתקנה, ההובלה ומע"מ - אם אינו כלול במחיר המפורסם על ידי החברה.

כמו כן, אם קונים דלת מעוצבת יד שנייה על מנת לחסוך במחיר, צריך לבדוק כמובן שאין פגמים על הדלת, שקיעה של חומרים שונים, שברים או שריטות וכי ההובלה נעשית במידת הזהירות הנדרשת על מנת לשמור על הדלת כפי שהיא.

כתבות
*6124 צרו איתנו  קשר