דלתות הזזה מעץ – פתרון הקסם לחללים קטנים

רוב הדירות והמשרדים בישראל אינם סובלים מעודף מקום. נהפוך הוא – רובם כוללים חללים קטנים וצפופים שיש לעצב בחוכמה כדי לנצל בהם כל סנטימטר באופן מיטבי. אחת הדרכים לחסוך מקום רב בחלל קטן היא על ידי התקנת דלתות הזזה, שבימינו באות במגוון גדול של אפשרויות ועיצובים ויש להן יתרונות רבים נוספים.

דלתות הזזה חסכוניות במקום

כאשר אנו רוצים לעצב חלל קטן כמו חדרי אמבטיה או חדרי עבודה, חדרי ארונות או מזווה, משרדים קטנים וכד', אנו צריכים לחשוב על ניצול מקסימלי של החלל על פי הצרכים של המשתמשים בו. דלתות פנים רגילות בעלות כנף נפתחת עלולות לגזול שטח רב מן החלל ולהפריע לסידור אופטימלי שלו. הן זקוקות לשטח פנוי רב יחסית כדי שניתן יהיה לפתוח ולסגור אותן ללא הפרעה, ולשטח קיר עליו יוכלו להישען כשהן פתוחות. בניגוד להן, דלתות הזזה הן חסכוניות מאד בשטח. הן נפתחות במקביל לקיר ולא בזווית אליו, או אפילו נכנסות לתוך הקיר במקרה של "דלתות כיס". לכן הן גוזלות מינימום מקום ומשאירות שטח לדברים חשובים יותר כגון מדפים, שידות או אביזרים נתלים על הקיר. 

יתרונות נוספים

בניגוד למה שאנו זוכרים מדלתות ההזזה של העבר הרחוק, הדלתות של היום אינן נתקעות או יוצאות מן המסילה שלהן, אינן רועשות ואינן נרקבות בתחתיתן בעקבות שטיפות חוזרות של הרצפות. הדלתות החדשות עשויות מחומרים עמידים וחזקים שאינם נרקבים והן חסינות למים ולחומרי הניקוי הרגילים, כך שאתם יכולים להמשיך לשטוף את הרצפה סביבן כרגיל. לכן דלתות אלו יכולות להיות מותקנות גם באזורים עתירי לחות כגון חדרי אמבט ומטבחים ללא כל חשש. התקנת הדלתות השתפרה פלאים אף היא מאז בשל הטכנולוגיות החדשות המאפשרות יצירת מסילה מותאמת באופן מושלם לדלת ולרצפה. המסילה המודרנית מסייעת לדלת לנוע באופן חלק לחלוטין, ללא רעש ומבלי להיתקע לעולם. מברשות איטום קטנות המותקנות במסילות גם הן מסייעות בכך, ומאפשרות סגירה כמעט הרמטית של הדלת כך שאור אינו יכול לעבור בתחתית או בצידי הדלת. הגימור המתקדם של הדלתות כולל כיסוי של המסילה באופן אסתטי המתאים לעיצוב וצבע הדלת באופן מושלם.

כאשר מדובר בדלתות הזזה הנכנסות לכיס המותקן בקיר, החסכון במקום הוא כאמור מקסימלי, והמראה נקי ואסתטי משום שהדלת כמעט ואינה נראית כאשר היא פתוחה. דלת כזו יכולה להשתלב בכל עיצוב, אינה זקוקה לשטח קיר להישען או להיפתח עליו והיא הפתרון המושלם לחדרים קטנים במיוחד.

בעבר לא היתה אפשרות רבה להתאמת מידות הדלתות לצרכי חללים ספציפיים, וכאשר היה צורך במידה מיוחדת הרי שהדבר גרר עלות גבוהה מאד וזמן המתנה רב עד לאספקה. כיום יצרניות הדלתות מבינות את הצרכים האינדיווידואליים של לקוחותיהן ומציעות מגוון ענק של מידות, וכן דלתות בהזמנה אישית המיוצרות רק לאחר מדידה של החלל המיועד לדלת ללא עלות נוספת. זהו יתרון נוסף לכל מי שמעוניין להתקין דלת בחלל שאינו בגודל סטנדרטי, מה שהופך לנפוץ יותר ויותר בדירות ומשרדים ישראליים מודרניים.

לדלתות הזזה יתרון בולט נוסף – הן בטוחות יחסית לשימוש ונוחות מאד גם למי שעלול להתקשות בפתיחת דלת, כגון בעלי מוגבלויות המתניידים בכסא גלגלים, קשישים או ילדים קטנים. 

שלל עיצובים, צבעים וגדלים

דלתות הזזה אינן חייבות להיות לבנות ומשעממות. תוכלו לבחור מבין שלל העיצובים, הצבעים והטקסטורות המוצעים בשוק, לשלב ידיות שטוחות ממתכת או צבועות, נקודות אור לאינדיקציה לשימוש בחדר, לגוון בפסים דקורטיביים בצבעים מתכתיים, להוסיף חיפויי פורמייקה או למינציה, ועוד ועוד, כיד הדמיון הטובה עליכם ובהתאם לסגנון העיצוב הכללי של החלל.

לא יודעים מה לבחור? הצוותים המנוסים של חמדיה ישמחו לעמוד לשירותכם ולייעץ לכם בנוגע לבחירת דלת הזזה המתאימה והיפה ביותר עבורכם.

כתבות
*6124 צרו איתנו  קשר