חשיבות דלתות הפנים לשדרוג הבית

פרטיות היא ערך עליון בתרבויות מערביות רבות ואין להתפלא על כך. מי רוצה שכל חיוו יוצגו לראווה ולהיות חשוף בפני גורמים אחרים וחיצוניים לו. אך הפרטיות אינה מוגנת רק בחוקים ורק בעולם החיצון אלא גם בתוך ביתנו שלנו ובין המשפחה שלנו אנו רוצים לחוות פרטיות והגנה על המרחב האישי שלנו. בדיוק בגלל זה הומצאו דלתות פנים לבית. דלת הפנים שומרת על הפרטיות שלנו ומאפשרת לנו להתנהל בכל חדר וחדר בבית כאילו הוא בית פרטי בפני עצמו והמקדש האישי שלנו בו אנו יכולים לעשות ככל העולה על רוחנו כל עוד הדלת סגורה.

דלתות פנים אינן חשובות אך ורק במובן של ערך הפרטיות, אלא יש להן ערכים נוספים חשובים לא פחות ההופכים אותם לחובה בכל בית. אחד הערכים החשובים ביותר שמביאה עמה דלת הפנים הוא עיצוב הבית. הדלת מוסיפה הרבה חן לעיצוב הבית וגורמת לו לעלות בכמה רמות מבחינה עיצובית. אם דלת הפנים תותאם לעיצוב הבית, כך הבית ישודרג יותר במראהו. חשוב מאוד שהדלתות יעוצבו בהתאם לתפיסה העיצובית השולטת בבית ולצורך כך כדאי ורצוי להתייעץ עם מעצב פנים שיעזור לנו להגיע לתוצאה העיצובית הטובה ביותר.  

אילו פרמטרים חשובים בקניית דלת פנים?

כאשר אנו חושבים על קנייה של דלת פנים הרי שאנו חייבים לחשוב על מספר פרמטרים בכדי להבטיח את הקנייה של הדלת הטובה ביותר. ראשית והדבר החשוב ביותר אנו צריכים להחליט מה יהיה חומר הגלם ממנו תורכב הדלת. כאשר יש לחשוב על כך שחומר הגלם צריך להיות עמיד, חזק, בטוח לשימוש וקל לתחזוקה. בנוסף אנו צריכים לבחור בדלת שקל יהיה לעצב אותה ולבנות אותה בקלות רבה ללא קשיים אשר יוסיפו לנו סכומי כסף שנצטרך לשלם עקב הקושי לעצב את הדלת כרצוננו. בנוסף, אנו חייבים להבטיח כי דלת הפנים תחזיק מעמד לאורך זמן רב ולא נצטרך לאחר מספר שנים מועט להחליפה.

מדוע עדיפות דלתות מעץ?

ישנן דלתות מהרבה חומרי גלם, פורמייקה, זכוכית, אלומיניום ועוד,  אך נראה כי חומר הגלם הטוב ביותר לדלתות פנים הוא העץ. כיום עושים דלתות עץ מחומרים עמידים ומכוסים בהגנה מיוחדת שיחזיקו מעמד לאורך שנים. שנית, באופן יחסי ההוצאה הכספית על דלת מעץ אינה גבוהה וכל בר דעת יכול לקנות את הדלת בקלות. בנוסף, דלתות פנים מעץ מגיעות בשלל עיצובים מיוחדים וניתן לעצבן באופן אישי כך שכל אחד ימצא את העיצוב המתאים לו וברמה הגבוהה ביותר. בנוסף לכך, ישנן דלתות עץ היוצרות בידוד מושלם הטוב לאין ערוך מהבידוד של כל שאר הדלתות וכך כל אחד מבני הבית יכול לחיות את חיוו בפרטיות גמורה.

הכול מתחיל בתחזוקה נכונה

כולנו מכירים את העובדה שלאחר מספר שטיפות בבית דלתות נוטות להיות עם בלאי במיוחד בחלק התחתון שלהן הנוגע במים. אך כיום, עם בידודים מתאימים, הדלתות עמידות בפני מים וחשוב מכך הן אינן מחלידות. זהו יתרון עצום של דלתות העץ אך הוא רק אחד מני רבים. תחזוקת הדלתות היא קלה במיוחד וניתן לנקותן באמצעות תרסיס ניקוי פשוט ותו לא, לצד ניקוי מעת לעת של מנגנוני הדלת במברשת יבשה.

כתבות
*6124 צרו איתנו  קשר