גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

כיצד לבחור דלתות מעוצבות לבית?

עוברים דירה? משפצים את הבית? זה כנראה גם זמן טוב להחליף את הדלתות. כאשר אתם מעצבים מחדש את הבית, לדלתות ישנה חשיבות לא קטנה במראה הסופי של הבית, לכן כדאי לכם להשקיע בדלתות מעוצבות העומדות בצרכים שלכם לא פחות מאשר בעיצוב של כל רהיט אחר בבית.

כולנו יודעים כי דלתות מעוצבות הן הרבה יותר מרהיט שימושי לבית. דלת מהווה מרכיב מרכזי למדי בעיצוב הבית, והמראה שלה משרה אווירה מסוימת על חלל החדר בו היא קבועה. דלתות מעוצבות על פי טעמכם מעניקות את הטאצ' שלכם לבית ומוסיפות לו חן רב ואת האווירה שאתם בוחרים.

לכל דלת יש את האופי שלה והצבע חשוב לא פחות. בדירות קטנות כדאי לרכוש דלת בצבע של הקיר בכדי להציג מרחב גדול יותר, בעוד שבמשטחי קיר גדולים עדיף להשקיע בדלתות בצבע שונה, להבלטת הדלת. כמו כן ישנה חשיבות גם לציפויי הדלתות. למשל, ציפוי למינציה נחשב זול ועמיד יותר מציפוי פורניר, אך במקרה של פגיעה ציפוי פורניר קל ונוח יותר לתקן, בעוד שהחלפת ציפוי למינציה הינה תהליך מורכב ויקר יותר. מלבד זאת ישנה חשיבות לעיצוב הדלת. ישנן דלתות בעלות סורגים מעוצבים, חריטה ועוד, המשתנים על-פי טעמכם האישי.

כללים לבחירת דלתות מעוצבות

בבחירת דלתות מעוצבות לבית, כדאי להקפיד על כמה כללים שיסייעו לכם לעצב את ביתכם בטוב טעם, בכדי להשיג את האווירה שאתם מעוניינים שתשרור בו.

  • קו עיצוב אחיד – הדלת מקשרת בין החדרים, מכאן שעל קו העיצוב בכל חדרי הבית להיות דומה וקו עיצוב שונה בכל חדר עלול לפגום במראה ובמה שאתם מעוניינים לשדר. למשל, אם קבעתם עיצוב חדשני והייטקי, דבקו בו לאורך כל הבית. לכן בבחירת דלתות מעוצבות לבית הקפידו על סגנון אחיד המקובל על כולם.
  • שימוש הדלת – דלתות שונות מותאמות לתפקידים שונים, והן מעוצבות במיוחד בכדי לבצע אותם באופן הטוב יותר. למשל, דלת של שירותים או מקלחת תהיה עמידה במים ובלחות, ולעתים קרובות יהיה מקובע בה חלון קטן לטובת תאורה מבחוץ. כמו כן דלתות כניסה לרוב לא יהיו מעץ, בשל הבלאי הגבוה שלו בחשיפה לשמש. אם כך, הקפידו להתאים את הדלת שאתם רוכשים לשימוש המתאים לה.
  • מחיר – זה אמנם נשמע כמו פרט שולי, אך חשוב שלא תשקיעו יותר ממה שאתם יכולים בעיצוב הבית שלכם. קבעו לעצמכם תקציב מסוים לקניית דלתות וחפשו דלתות מעוצבות המביעות אתכם, וגם מתאימות לכם מבינת המחיר.

 

כמובן שישנם בתי עסק שונים, שכל אחד מוכר דלתות בעלות איכויות שונות ובמחירים שונים. ברכישת דלתות לבית כדאי לבצע סקר שוק, ולבדוק איזה בית עסק מתאים לכם מבחינת המחיר, מבחינת איכות הדלת והחומרים מהם היא עשויה וכד'. כמו כן, ישנם בתי עסק שגם מביאים אליכם את הדלת ומתקינים אותה, ואת זה צריך גם לקחת בחשבון.

כתבות
צרו איתנו  קשר